aktuāla Covid-19 informācija

1.Analīžu ņemšanas koordinācija NMPD 8303
2.Informācija par Covid-19 vīrusu sniedz pa tālruni 67387661

Poliklīnikā lūdzu ierasties tikai iepriekš telefoniski pierakstoties un 5(piecas) minūtes pirms noteiktā pieņemšanas laika.
Lūgums ierasties uz konsultācijām ar savām sejas maskām. Maskas var izgatavot paši vai nopirkt aptiekā.

Ar 1.07.2020 Poliklīnikā ir atjaunota pacientu brīva piekļuve. Jāpierakstās uz pieņemšanu telefoniski(arī akūtos gadījumos). Jālieto sejas maskas, jādezinficē rokas, jāievēro 2 metru attālums, jāklausa mediķu norādēm. No ārzemēm atbraukušajiem jāatrodas pašizolācijas vietā (ierodoties no SPKC noteiktajām valstīm) par veselības problēmām ar ārstu jākomunicē telefoniski.

3.Ar 13.05.2020 Alūksnes PVAC papildus tiek atjaunoti sekojoši pakalpojumi sekundārajā veselības aprūpē:

1)Ārstu-speciālistu sniegtie pakalpojumi;

2)Mamogrāfijas izmeklējumi;

3)Ambulatorā rehabilitācija;

4)Visi zobārstniecības pakalpojumi;

5)Iepriekš piesakoties tiek atjaunota medicīnisko izziņu izsniegšana. Tās kuru termins beidzas ārkārtas situācijas laikā automātiski pagarinās uz 3 mēnešiem pēc ārkārtas situācijas atcelšanas.

4.Sākot ar 20.04. Alūksnes PVAC  tiek atsākta daļa plānveida ambulatoro pakalpojumu sniegšana sekojošās jomās:

1)valsts organizētā krūts vēža skrīninga izmeklējumus (mamogrāfiju);

2) ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu  ultrasonogrāfijas, rentgenoloģijas,  doplerogrāfijas, elektrokardiogrāfijas (tai skaitā Holtera monitorēšanas);

3) pirmreizējas endokrinologa, kardiologa, pneimonologa, oftalmologa un neirologa konsultācijas;

4) diabētiskās pēdas aprūpi;

5) zobārstniecībaLūgums ierasties uz konsultācijām ar savām sejas maskām.

Informācija par inficēšanās iespējamību no VM informācijas(vēstule Nr. 01-21.2/1627)

Balstoties uz pieejamajiem pierādījumiem, COVID-19 infekciju izraisošais koronavīruss  galvenokārt izplatās:

tieši kontaktējoties ar inficētu personu;

sīku pilienu veidā, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot;

tieši pieskaroties inficētai personai;

kā arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kam pieskārusies inficētā persona;

aerogēnā ceļā, veicot riska procedūras pacientiem (piemēram, trahejas intubācija, bronhoskopija, atsūkšana, krēpu indukcija, mehāniskā ventilācija u.c. ).

Vislielākais infekcijas risks ir cilvēkiem, kuri ir ciešā kontaktā ar COVID-19 pacientu vai kuri veic COVID-19 pacienta aprūpi.

Komentāri šim rakstam

Izmaiņas darba laikos

Aktuāli

Autortiesības © SIA "Alūksnes primārās veselības aprūpes centrs"