PAR BRAHIOCEFĀLO(KAKLA) ASINSVADU IZMEKLĒŠANU

PAR ULTROSONOGRĀFIKĀS BRAHIOCEFĀLO ASINSVADU IZMEKLĒŠANAS IZMANTOŠANU DAŽĀDU AR ASINSRITI SAISTĪTO VESELĪBAS PROBLĒMU ĀRSTĒŠANĀ

Jau vairāk kā gadu Alūksnes un apkārtnes iedzīvotājiem ir pieejama asinsvadu ultrasonogrāfiskā(US) izmeklēšana Alūksnes PVAC(poliklīnikā).

Izmeklējumi tiek veikti ar jaunākās paaudzes “SIEMENS” krāsu kodēto ultrasonogrāfu. Izmeklējumi nav bīstami, tie notiek bez iejaukšanās pacienta asinsritē. Pacientam nav īpaši jāsagatavojas- drīkst ēst un dzert.

Pacientiem noteikti jāzina kādos gadījumos ir veicama asinsvadu dupleksā skenēšana.

Iemesli, kad būtu nepieciešama US dupleksā skenēšana :

·  galvas reibšana,

·  galvas sāpes,

·  ilgstoša arteriāla hipertensija(paaugstināts asinsspiediens),

·  pārejoši asinsrites traucējumi - spiediena, pulsa izmaiņas,

·  sekas pēc pārciesta galvas smadzeņu insulta,

·  galvas un muguras sprandas daļas traumas,

·  agrāk diagnosticētas izmaiņas asinsvados,

·  pirms svarīgām operācijām,

·  augsts holesterīna līmenis asinīs.

Pamatojoties uz izmeklējuma rezultātiem ir iespējams veikt pamatotu, mērķtiecīgu ārstēšanu. Pēc izmeklējuma veikšanas iespējams konsultējoties ar neirologu izstrādāt turpmākais ārstēšanās plānu, kura izpilde palīdzēs atbrīvoties no esošajām veselības problēmām un izvairīties no tālāka veselības stāvokļa pasliktināšanās.

Tikai savlaicīga asinsvadu izmaiņu diagnosticēšana un atbilstoša ārstēšana var glābt pacientus no draudoša insulta vai citas nopietnas saslimšanas.

Gaidīsim pacientus Alūksnes PVAC ceturtdienās, pēc iepriekšēja pieraksta Alūksnes PVAC reģistratūrā vai pa tālruni 64322482.

Izmeklējuma cena 36Euro. Iespējama konsultācija pie neirologa pēc izmeklējuma veikšanas.